BİRLEŞİK KAMU-İŞ’TEN BASK’A “MEMUR GÜVENCESİ” ZİYARETİ

BİRLEŞİK KAMU-İŞ’TEN BASK’A “MEMUR GÜVENCESİ” ZİYARETİ

Birleşik Kamu İş Genel Başkanı Hasan KÜTÜK ve Genel Sekreteri Mücahit DEDE, 27 Kasım 2015 tarihinde BASK’ı ziyaret ederek, son günlerin önemli gündem konusu “memur güvencesi” için ortak hareket etme çağrısında bulundu.

BASK Genel Merkezinde gerçekleşen ziyarette BASK Genel Başkanı Bayram ZENGİN, Genel Sekreter Murat AKTAŞ, Genel Teşkilatlandırma Sekreteri Mithat BAŞLAN, AES Genel Başkanı Cansel GÜVEN ve Bağımsız Büro Sendikası Genel Başkanı Remzi KIZILKAYA hazır bulundu

Ziyarette konuşan Hasan Kütük;

“1 Kasım seçimlerinin sonrasında personel reformu adı altında memur güvencesinin kaldırılması basının gündeminde. Kazanılmış haklarımızın elimizden alınması söz konusu. Memur sendika ve konfederasyonlarını ziyaret ederek, gündeme gelmesi durumunda ortak hareket etme, ortak platform oluşturma cabasındayız.” dedi.

Birleşik Kamu-İş’in ortak hareket etme cabasını yerinde bulduklarını, memurları ilgilendiren hususlarda rekabeti bir kenara bırakarak ortak hareket etmenin önemli olduğunu vurgulayan BASK Genel Başkanı Bayram ZENGİN;

“Birkaç medyada yayımlanan yazı ve haberleri ibret ve dehşetle takip ediyoruz. Kimlerin tezgahladığını ve amaçlarını tahmin etmekle birlikte, ortada yeni bir çalışma veya taslak olmadığı da açık. Açıklanan Hükümet Programında da yok. Üzücü olan bazı sendikaların bu haber ve yazılara el altından destek vermesi.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti sosyal hukuk devleti olduğu sürece memur da memur güvencesi de olacaktır.

Ancak, muhtemel gasp teşebbüslerine karşı hazırlıklı olmak ve ortak hareket etmek önemli. Ortak cabalara BASK olarak ilkelerimiz çerçevesinde aktif destek vereceğimizden kimsenin kuşkusu olmasın.

Birleşik Kamu-İş’i n girişimini takdirle karşılıyor ve destekliyoruz” dedi.

Bir yanıt yazın