BİRLİK SAĞLIK-SEN BASK’A KATILMA KARARI ALDI

Merkezi İzmir’de bulunan ve 27 Temmuz 2020 tarihinde sağlık ve sosyal hizmetler hizmet kolunda kurulan BİRLİK SAĞLIK-SEN sendikası Konfederasyonumuz BASK’a katılma kararı aldı.

Yaklaşık 1700 üyesi bulunan BİRLİK SAĞLIK-SEN Genel Başkanı Ahmet DOĞRUYOL, sendika genel merkezinde yapılan basın toplantısında BASK’a katılma kararı aldıklarını açıkladı.

Başkan Doğruyol basın toplantısında; sendikal anlayış olarak BASK konfederasyonun kendilerine en uygun konfederasyon olduğunu belirterek  “Bağımsız Kamu Görevlileri Sendikaları Konfederasyonunun, yirmi yıllık bir konfederasyon olması ve kurulduğu günden bu güne çizgisinden hiçbir taviz vermemiş olmasının kendileri için önemli olduğunu, önümüzdeki süreçte, kendi hizmet kolları olan sağlık ve sosyal hizmetler hizmet kolunu büyütmenin yanında, BASK çatısı altında bulunan diğer tüm hizmet kollarındaki sendikalarla da organize bir şekilde çalışarak tüm hizmet kollarını büyütmenin de oldukça önemli olduğunu” ifade etti.

“Ülkemizde siyasetin kontrolünde ve siyasi partilerin yedeğinde olmayan, çalışanın hakkını arayacak, hukukunu koruyacak gerçek sendikalara ihtiyaç olduğunu” vurgulayan DOĞRUYOL, “Amacımız; Türkiye Cumhuriyeti Devletinin, Devletimizin birlik ve bütünlüğü içerisinde olmak kaydıyla hiçbir vatandaşımızın dili, dini, ırkı, mezhebi, meşrebi, siyasi görüşünün önemli olmadığını, bu vatanın evlatları olarak, asgari müştereklerde bir arada olabilmektir” dedi.

BASK Konfederasyonu Genel Başkanı Bayram ZENGİN ise, “BASK olarak kurulduğumuz 11 Nisan 2002 tarihinden bu yana yürüttüğümüz bağımsız sendikacılık mücadelesinde en küçük bir taviz vermediklerini, kimsenin arka bahçesi olmadıklarını ve kimsenin arka bahçesinde  de olmayacaklarını belirterek, BİRLİK SAĞLIK SEN sendikasının konfederasyonlarına katılmasıyla BASK’ın daha da güçleneceğini belirtti.

BİRLİK SAĞLIK SEN’in örgütlenmede kısa sürede önemli mesafe kat ettiğini ifade eden Zengin, yıllardır memur sendikacılığı yapan BİRLİK SAĞLIK SEN Kurucu Genel Başkanı Ahmet DOĞRUYOL’u ve ekibini BASK bünyesinde görmekten gurur duyduklarını belirterek Birlik Sağlık-Sen yönetici ve üyelerine BASK’a duydukları güven için teşekkür etti..

BİRLİK SAĞLIK SEN Genel Başkanı Ahmet DOĞRUYOL, BASK’a başvuru evraklarını, BASK Genel Başkanı Bayram ZENGİN’e takdim etti.

Basın toplantısında Birlik Sağlık-Sen yönetim kurulu üyeleri ve şube yöneticileri yanı sıra BASK Genel Sekreteri ve AES Genel Başkanı M. Alper ÖĞRETİCİ, BASK Teşkilatlandırma Sekreteri ve Bağımsız Büro-Sen Genel Başkanı Erkut DEMİRCİ ile BASK İzmir İl Temsilcisi Adnan SARISAYIN da hazır bulundu.

Bir yanıt yazın