ULAŞIMDA MERKEZ-TAŞRA AYRIMI.

ULAŞIMDA MERKEZ-TAŞRA AYRIMI SON BULSUN!

SERVİS YOKSA KAMU KART VAR!

2015 yılında yapılan 4.toplu sözleşmede yer alan bakanlıklar ve bağlı kuruluşların merkez teşkilatında çalışan personele mesaiye geliş gidişleri için servis hizmeti sağlanır maddesi yer almaktadır.

Bu maddeye göre yetkili sendikanın da imzalayıp onaylaması ile sadece merkez birimlerde çalışan personele kamu kartı verilmiştir.

Örnek Vergi Dairesi Başkanlıklarında kadrosu olup GİB VDK yada Bakanlık merkez  birimlerinde geçici ve kadrolu olarak çalışan memura Ankara için bugünkü ücret aylık 300 TL karta yükleme yapılırken vergi dairesi, mal müdürlüğü ve defterdarlık çalışanları taşra olarak adlandırıldığı için bu ödemeden yararlanmamaktadır.

Toplu sözleşme ile belirlenmiş olan 2 dönem geçmesine rağmen adaletsiz bu uygulamanın servis hizmeti olmayan tüm kamu çalışanları için uygulanması talebimizi her yerde gündeme getireceğiz.

Farklı sendika mensubu olan arkadaşlara bağlı olduğu sendika yöneticilerine bu konuda hatırlatma yapmalarını, talep etmelerini hatırlatırım.

Sendikanın asli görevi, sizleri temsil etmek olmalı, sizleri teslim eden sendikaları arada olsa da dürtmek, harekete geçirmek üye olanın da borcudur.

Ömer YILDIZ (Sivas İl Temsilcisi)

Bir yanıt yazın